תוכניות הרדיו
קטעי עיתונות

"מעריב"\בועז גריילסמר [19.10.03]

לחץ של אגודת העיתונאים ושל רוה"מ שרון מנע קיצוץ של 50% במשכורתה של נתיבה בן-יהודה; "היא אישה מבוגרת שחיה מהמשכורת של הרדיו".


דן מירון

דן מירון מבקר את ספרה של נתיבה - "בין הספירות".


יעל פלדמן

יעל פלדמן בודקת עד כמה קשה היה להיות לוחמת ממין נקבה בימי מלחמת השחרור. (מתוך הספר "ללא חדר משלהן", הוצ' הקיבוץ המאוחד. 2002)


סופשבוע\מעריב\אורנה קדוש [1999]

מאז שהחלה להגיש את תוכנית הרדיו הלילית שלה חייה של נתיבה בן-יהודה השתנו.


אביב לביא [1999]

פריחתה של נתיבה בן-יהודה החלה בנקודת הזמן שמציינת את דעיכת בני גילה. כוכבת הרדיו בת 71 עם רשת מאזינים של סבים וסבתות, לתוכנית נוטפת דבש בלי עוקץ. לפני 20 שנה אמרו לה שתמות תוך שנה-שנתיים, והיא לא מפסיקה לספור את הימים. סיפור חיים על זמן שאול של זקנה-צעירה ואולי להיפך.


הארץ\אמנון רובינשטיין [25.12.1998]

אם משילים את מעטה הנוסטלגיה מעל המורשת של שירי היישוב העברי, אפשר לראותה באור המציאות של היום.


ידיעות אחרונות\אמירה לם [26.12.97]

נתיבה בן-יהודה, פלמ"חניקית, לשונאית וחילונית מוצהרת, מסרבת לראות בחזרת בתה עמל בתשובה כישלון של דור. ממש כשם שאינה רואה בפער הבין-דורי הסבר לכך שאביה, מי שהיה מנכ"ל משרד החינוך, התעלל בה רגשית. היום, כשתוכנית הרדיו שלה מחזירה אותה לעניינים, היא מרגישה חזקה דיה כדי לדבר על חייה כאישה לבד, לחשוף את המתים הרודפים אותה בלילות, להסביר מאיפה צמח המיתוס, שלפיו שכבה עם חצי מהפלמ"ח ולגלות איך בדיוק היא מתכוונת להתאבד. ראיון אישי נדיר.


על הצפון\רונית יהל [1997]

טוענת נתיבה בן-יהודה, קצינת החבלה המיתולוגית של חטיבת יפתח. בפברואר 48' היתה אמורה לפוצץ אוטובוס של אירגון ההגנה של ערביי הגליל בכביש נבי יושע. האוטובוס לא התפוצץ, אך רוב נוסעיו, בהם נשים וילדים, נורו באש הרובים של נתיבה וחבריה. "זה היה הקרב הראשון שראיתי את מי אני הורגת, וזה הוציא לי את כל האנרגיה", מודה נתיבה


רות חפץ [1993]

רות חפץ ממליצה לכל מי שהחמיץ כמה תוכניות, מי שרוצה להאזין להן שנית, ולמי שטרם גילה את הסדרה, להקשיב ל"בנתיב הזמר", רשת ב', ביום שישי אחר הצהרים. סידרה של שירים, בעקבות ספרה של נתיבה בן-יהודה, מעין מבצע שיקום והצלה לשירים שהיו פופולריים ונשכחו, בביצועים חדשים


[1993]

ביקורת על תוכנית הטלוויזיה "נתיב הזמר"\93'[1]  [2]   [3]   »